22/06/2018 | 
פורומים ישראלים בחו"ל עבודה לשעבר צבא לימודים על תיכוניים תיכון תנועות נוער יסודי וחט"ב ראשי


תשובות לשאלות נפוצות

מי אתם ומי עומד מאחורי האתר?
כל הפרטים אודותינו ואודות האתר נמצאים בדף אודות האתר.

כיצד נרשמים לאתר?
אין צורך להירשם לאתר לפני תחילת השימוש בו. אנו מזמינים אותך לחפש את חבריך מהתיכון, מהיסודי, מהלימודים הגבוהים, מהעבודה או מהצבא, באמצעות לחיצה על אחת מתמונות החיפוש שמופיעות בפס הצהוב הממוקם בראש המסך.
לאחר שתמצא/י את קבוצת החברים השייכת לך, המערכת תשאל אותך למספר פרטים שיסייעו לחבריך מהעבר לזהות אותך, וכן תתבקש/י לבחור סיסמה שתשמש אותך בכניסות חוזרות לאתר. זוהי, למעשה, פעולת הרישום.

האם חייבת להיות לי תיבת דואר-אלקטרוני כדי להשתמש באתר?
כתובת הדואר-האלקטרוני משמשת הן לזיהוי מול המערכת (במקום "שם משתמש") והן למשלוח עדכונים לגבי התרחשויות בחבר'ה שלך. אנו מאד ממליצים להשתמש בתיבת דואר-אלקטרוני פעילה. במיד

האם אפשר להירשם ליותר מקבוצת-חברים אחת?
בוודאי! ניתן להירשם לקבוצות-חברים שונות וכך לפגוש חברים ממעגלים רבים. כדי למצוא חברים מקבוצה נוספת, יש ללחוץ על אחת מתמונות החיפוש שמופיעות בפס הצהוב הממוקם בראש המסך.
מי שלמד, למשל, בשני תיכונים, יוכל להיות רשום ולפגוש חבר'ה משניהם. יש לשים לב לכך שחלק מהנתונים, כמו "שנת סיום", משותפים לכל הקבוצות בקטיגוריה (למשל, לכל התיכונים). הסיבה לכך היא שחבריך יזהו אותך לפי שנת הסיום המוכרת להם - כלומר שנת סיום בית-הספר (כיתה י"ב), גם אם עזבת לפני כן. לפיכך, מלא בכל מקרה את השנה שבה סיימת או היית אמור לסיים את כיתה י"ב.

כיצד יכולים שני אנשים העובדים מאותו מחשב להשתמש באתר?
אין בכך בעיה, אולם יש לשים לב לכך שבכל רגע יש רק משתמש אחד שפעיל באתר וזהו המשתמש שנכנס אליו אחרון. שם המשתמש מופיע בראש המסך (למשל: "שלום אהוד כהן") ולידו קישור שעליו יש ללחוץ כאשר משתמש אחר מעונין לעבוד באתר (למשל: "אם אינך אהוד כהן לחץ כאן").

חיפשתי ומצאתי את החבר'ה שלי ועכשיו אני רוצה למצוא את החבר'ה של קרוב-משפחה או חבר. מה עושים?
לפני שהולכים לחפש חבר'ה של מישהו אחר מומלץ מאד "לצאת" מהמשתמש הנוכחי. באופן זה לכל אחד מבני-המשפחה תהיה רשימת חבר'ה אישית, וכן הוא ייראה בשמו הנכון לחבר'ה שלו (שיוכלו לזהותו ולשלוח לו הודעות).
שם המשתמש הנוכחי מופיע תמיד בראש המסך (למשל: "שלום אהוד כהן") ולידו קישור שעליו יש ללחוץ כאשר משתמש אחר מעונין לעבוד באתר (למשל: "אם אינך אהוד כהן לחץ כאן").
אין להשתמש באותה תיבת דואר-אלקטרוני עבור שני משתמשים.

קבוצות חבר'ה של מישהו אחר רשומות על שמי! איך זה קרה ומה עושים?
תופעה זו מתרחשת כאשר שני משתמשים מחפשים חברים מאותו מחשב, בזה אחר זה. לפני שמחליפים משתמש - יש צורך להודיע למערכת כי משתמש אחר פועל כעת (להדרכה לחץ כאן). אם נוצר בלבול בשיוך הקבוצות למשתמשים, מומלץ לבטל את הרישומים השגויים ולהירשם שוב באופן הרצוי.

נרשמתי לקבוצות שאיני שייך/שייכת אליהן. מה עושים?
לוחצים על הקישור הסרה מקבוצה אשר מופיע בתחתית כל מסך.

איזו שנה לרשום בשדה שנת התחלה של בי"ס יסודי או חטיבת-ביניים?
נתון השנה חשוב ביותר, על-מנת שתוכל לזהות את החברים שלמדו במחזור שלך והם יוכלו לזהות אותך.
אנו ממליצים להזין את השנה הרלוונטית למחזור שלך, אפילו אם לא בהכרח לך אישית. לדוגמה, אם המחזור שלך החל את לימודיו בכיתה א' בבי"ס יסודי בשנת 1981 ואתה הצטרפת רק בכיתה ג' (כלומר ב-1983) - מומלץ שתבחר ב-1981 כשנת התחלה. באופן זה, תקושר לקבוצת-החברים שלמדה איתך.

איזו שנה לרשום בשדה שנת סיום של בי"ס תיכון?
נתון השנה חשוב ביותר, על-מנת שתוכל/י לזהות את החברים שלמדו במחזור שלך והם יוכלו לזהות אותך.
אנו ממליצים להזין את השנה הרלוונטית למחזור שלך, אפילו אם לא בהכרח לך אישית. לדוגמה, אם המחזור שלך סיים את לימודיו בבית-ספר התיכון בשנת 1994 ואת/ה עזבת כבר בכיתה י' (כלומר ב-1992) - מומלץ שתבחר/י ב-1994 כשנת סיום. באופן זה, תקושר/י לקבוצת-החברים שלמדה איתך.

כאשר אני נרשם לשתי קבוצות מאותה קטגוריה - הנתונים לגבי הקבוצה השנייה מחליפים את הנתונים של הקבוצה הראשונה. מה עושים?
אנו מכירים את הבעיה ופועלים לפתרונה. לגבי נתוני שנת התחלה וסיום - ראה/י כאן.

אני מחפש חבר'ה שלא היו איתי באחת המסגרות הקבועות (בי"ס, צבא וכו'). האם תוכלו לעזור לי?
ראשית, ניתן לבצע חיפוש לפי שם באמצעות התיבה המופיעה בראש הדף (תיבה זו מופיעה רק לאחר שנכנסת לפחות לקבוצה אחת).
כמו כן, אנו פועלים להרחבות מסגרות החיפוש לקטיגוריות נוספות של חבר'ה.

אני נהנה מאד מהאתר! כיצד אוכל לעזור לכם?
התנאי ההכרחי לקיום הרעיון של חבר'ה הוא ש... יהיו בו חבר'ה. ככל שיותר אנשים יבואו ויצטרפו - כך תגדל הקהילה ותהיה יעילה ומקיפה יותר. נודה לך מאד אם תוכל להמליץ על האתר לחבריך ומכריך!
כמו כן, אם יש לך מעט זמן פנוי, תוכל/י לסייע לנו בניהול התוכן של האתר ולתרום מידיעותיך בשיפור המאגר. לדוגמה: אם את/ה מתגורר/ת או התגוררת בכפר-סבא, נהיה אסירי-תודה אם תעבור/תעברי על רשימת בתי-הספר המופיעים בעיר זו ותדווח/י לנו על טעויות, כפילויות או השמטות.

היחידה הצבאית שבה שירתתי אינה מופיעה!
אנו פועלים בהתאם להנחיות מחלקת בטחון-שדה של צה"ל וכפופים למגבלות הצנזורה. מסיבה זו, ישנן מספר יחידות (וכן כל חיל המודיעין) שאינן מתפרסמות באתר.
יחד עם זאת, אם היחידה שלך אינה מופיעה, יתכן בהחלט שהמאגר שלנו אינו מעודכן דיו ונשמח להוסיפה לאחר קבלת אישור מהגורמים המוסמכים. פנו אלינו ונשמח לעזור.
כמו כן, יתכן שכללנו מספר תתי-יחידות בשם כולל אחד. אם אתם חשים שיש מקום לפרק את היחידה לקבוצות-משנה, הציעו לנו ונשפר.

אני לא מצליח להיכנס עם השם והסיסמה שלי!
בדוק בבקשה את הסעיפים הבאים:
  • שהתאריך במחשב שלך מכוון להיום (שים לב גם לשנה!)
  • ייתכן שכשהכנסת את פרטיך לראשונה, רשמת את הסיסמא במצב כתיבה של עברית ולכן אם למשל סיסמתך היתה אמורה להיות barbie, היא תהיה: נשרנןק. לחץ על קישור "שכחתי את הסיסמא" והסיסמא הנכונה תישלח אליך בדואר האלקטרוני.
  • בדוק האם "קוקיס" (עוגיות) מופעלות אצלך. כברירת מחדל הן מופעלות אלא אם כן ביטלת אותן, או שתוכנה שאתה מפעיל במחשב ביטלה אותן (כדוגמת תוכנות אבטחה או תוכנות שמורידות פרסומות מאתרים). לבדיקה לחץ כאן. אם תקבל הודעה " Test Results: Cookie problem ", סימן ש"קוקיס" לא מופעלים אצלך. גלישה באתר חבר'ה מחייבת ש"קוקיס" יפעלו. צור קשר עם התמיכה הטכנית של ספק האינטרנט שלך להדרכה כיצד להפעיל קוקיס.
  • לחץ כאן ע"מ לקבל את הסיסמא שנית בדואר,במידה וקבלת הודעה כי הכתובת אינה קיימת במערכת, נרשמת עם כתובת אחרת.
אני מנסה להירשם לחבר'ה ומקבל את השגיאה: The Parameter is incorrect!
הבעיה קשורה להגדרות השפה בדפדפן האקספלורר שלך, במקרה שתיתקל בשגיאה כזו, נסה ללחוץ על refresh (רענון) על מנת לטעון את הדף שנית.
מידע על התקלה ועל דרך הטיפול בה אפשר למצא באתר מיקרוסופט,
כאן: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q199025
וגם כאן: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q185035

יש לי שאלה ועדיין לא מצאתי את התשובה, מה עושים?
לחץ כאן כדי לפנות אלינו.[ חזור לדף קודם ]        [ דף הבית ]